Poznaj naszą pszczelą rodzinę!

Królowa
Karolinka

silny piotruś

larwa laura

zalatany

marek

gŁODNY WŁODEK

weSOŁY TOMEK

WOJTEK

BUDOWNICZY

Pewnie zastanawiasz się, o co tu właściwie chodzi. Już spieszymy z odpowiedzią! Chcielibyśmy się z Tobą zaprzyjaźnić i towarzyszyć Ci na co dzień.


Dlatego wraz z Centrum Handlowym Karolinka przygotowaliśmy super akcję, dzięki której możesz nas zabrać do domu. Oczywiście w postaci maskotek - prawdziwe pszczoły muszą mieszkać w ulu :)


Jak to zrobić? Poniżej sprawdzisz zasady naszej promocji!

W dniach 1– 30 CZERWCA 2021

  • rób zakupy za minimum 50 zł na jednym paragonie
  • rejestruj paragony w Punkcie Obsługi Promocji
  • zbieraj naklejki… i odbieraj nagrody!
  • otrzymać maksymalnie 1 naklejkę za paragon na kwotę min. 50 zł
  • zarejestrować 10 paragonów dziennie, nie starszych niż 7 dni
  • zarejestrować 1 paragon dziennie z jednego sklepu
  • odebrać w ramach Promocji maksymalnie 7 różnych maskotek

uczestnik może:

Szczegóły w Regulaminie Promocji dostępnym online, w Punkcie Obsługi Promocji w godzinach jego funkcjonowania lub w siedzibie Organizatora.

Założenie pasieki jest elementem długofalowej polityki NEPI Rockcastle, właściciela 12 galerii handlowych w Polsce, która jako firma odpowiedzialna społecznie wspiera proekologiczne działania i akcje, a jedną z nich jest propagowanie wiedzy na temat pszczół i uświadamianie jak ważna jest ich ochrona.


Pasieka przy Centrum Handlowym Karolinka, powstała w ramach kampanii „Ratujemy pszczoły. Razem” i jest czwartą, po pasiekach w Galerii Wołomin i Focus Mall Piotrków Trybunalski i Galerii Tomaszów, pasieką w centrach należących do NEPI Rockcastle.

Data utworzenia pasieki:

2021

Liczba uli:

4

Liczba pszczół:

200 000

Rasa pszczół:

Buckfast

Pasieka Karolinka liczy 4 ule, w których mieszka blisko 250 tys. pszczół. Do naszej pasieki wybraliśmy najbardziej łagodną rasę pszczoły miodnej – Buckfast, powstałą w wyniku skrzyżowania 7 ras pszczół, które świetnie odnajdują się w środowisku miejskim.


Pasieka ustawiona została na zielonym wale w bezpiecznej odległości od Centrum, przy parkingu. Dodatkowo teren wokół pasiek został zaaranżowany w taki sposób, by dostarczyć tym owadom kwiatów bogatych w pyłek i nektar. Pasieka przy Centrum handlowym Karolinka ma na celu ochronę pszczół i dzikich zapylaczy oraz zwrócenie uwagi, jak ważną rolę odgrywają pszczoły w naszym życiu.

...DOWIEDZ SIĘ, JAK MOŻESZ POMÓC PSZCZOŁOM

Możesz zostawić fragment naturze – nie koś, nie grab liści, nie wypalaj trawy. Takie miejsce stanie się schronieniem dla wielu zapylaczy. Pamiętaj, że przyciągając do swojego ogrodu owady zapylające nie tylko dbasz o to, by miały co jeść i gdzie mieszkać, ale również zwiększasz plon ze swoich upraw!

Pszczoły bardzo ciężko pracują. To sprawia ,że są spragnione, szczególnie w upalny dzień. Postaw w zacisznym miejscu poidełko ze świeżą wodą dla owadów. Możesz kupić specjalne poidełko, ale także łatwo zrobisz je samodzielnie – wystarczy do niewielkiego płaskiego pojemnika (np. stary talerz) wsypać kamyczki i zalać wodą do takiej wysokości, by owady mogły usiąść na kamykach.

Wybieraj gatunki kwitnące w różnych porach roku, tak aby zawsze owady mogły znaleźć źródło pyłku i nektaru. Do najpopularniejszych kwiatów stanowiących pożytek dla owadów należą: wrzosy, lawenda, kocimiętka, rudbekia, jeżówka, budleja i wiele innych obficie kwitnących.

Zmień chemiczne środki zwalczania szkodnikówna naturalne. W tym celu świetnie sprawdzająsię wywary, napary i gnojówki z różnych roślin,np. z pokrzywy, skrzypu, czosnku, wrotyczu czyżywokostu. Stosowane regularnie i w odpowiednichdawkach z powodzeniem pozwolą Ci nie tylkouporać się ze szkodnikami, ale też wpłynąpozytywnie na kondycję kwiatów i drzew.

W ulu królowa jest największa. Przebywa tam niemal stale i nie wykonuje żadnych prac związanych z jego budową i gromadzeniem zapasu pokarmu. Jest natomiast matką wszystkich mieszkających tam pszczół.

Pszczoły miodne niewiele śpią. Zamiast tego, spędzają noce nieruchomo, oszczędzając energię na następny dzień.

Pszczoła robotnica jest najmniejsza w ulu, ale najbardziej pracowita. Posiada języczek, znacznie dłuższy niż ten matki i trutnia, co ułatwia jej pobieranie nektaru z kwiatów.

Wiedziałeś, że pszczoły miodne to jedyne owady, które produkują żywność spożywaną przez człowieka? Tak, to prawda! Robimy znacznie więcej! Bez nas nie byłoby Twoich ubrań, owoców, warzyw czy nawet kawy.

Czy wiesz, że...

#CentrumHandloweKarolinka #CowUluBzyczy