Czy wszyscy klienci Galerii Tomaszów wiedzą już „co w ulu bzyczy”? Nadchodzi kolejna okazja, by to sprawdzić! Tym razem pszczółki zachęcają do udziału w urodzinowej loterii – do wygrania wesołe magnesy z bohaterami pszczółkowej kampanii oraz ponad 170 atrakcyjnych nagród!

W październiku minie 5 lat od dnia, gdy Galeria Tomaszów otworzyła swoje drzwi dla Klientów. To znakomita okazja do świętowania! Dlatego przez cały październik w Galerii będzie gwarno jak w ulu, a to za sprawą urodzinowej, pszczółkowej zabawy! W dniach od 1 do 30 października za zrealizowane zakupy klienci galerii będą mogli wylosować magnesy-pszczółki. Pod aż 173 magnesami z wizerunkiem Królowej Karolinki ukryte są fantastyczne nagrody.

W dniach 01.10 – 30.10.2021 dokonaj zakupu za min. 30 zł i zachowaj paragon.

Wylosuj pszczółkę przy kasach
lub w Punkcie Obsługi Loterii.

Sprawdź czy wylosowałeś Królową. Jeśli tak, zobacz co wygrałeś. Udaj się z Królową i dowodem zakupu do Punktu Obsługi Loterii i zarejestruj wygraną.

Odbierz nagrodę w dniu 06.11.2021
w godz. 14:00 – 18:00

Pszczółki wracają w jesiennej promocji Galerii Tomaszów

Regulamin dostępny w Punkcie Obsługi Loterii i u Organizatora (Makata Sp. z o. o.).

Zdjęcia nagród mają charakter poglądowy. Rzeczywisty wygląd produktów może różnić się od prezentowanego na zdjęciach.

Zbierz zestaw 11 unikatowych wzorów magnesów z bohaterami pszczółkowej kampanii. Po każdych zakupach za min. 30 zł wylosuj, w przy kasie lub w POL, magnes-pszczółkę i sprawdź jaki wzór tym razem trafił do Twojej kolekcji. Do szczęśliwców, którzy wylosują Królową Karolinkę, trafią atrakcyjne nagrody.

Założenie pasieki jest elementem długofalowej polityki NEPI Rockcastle, właściciela 12 galerii handlowych w Polsce, która jako firma odpowiedzialna społecznie wspiera proekologiczne działania i akcje, a jedną z nich jest propagowanie wiedzy na temat pszczół i uświadamianie jak ważna jest ich ochrona.


Pasieka przy Galerii Tomaszów powstała w ramach kampanii „Ratujemy pszczoły. Razem” i jest kolejną, po pasiekach w Galerii Wołomin, Focus Mall Piotrków Trybunalski i Karolince w Opolu, pasieką w centrach należących do NEPI Rockcastle.

Data utworzenia pasieki:

2019

Liczba uli:

5

Liczba pszczół:

250 000

Rasa pszczół:

łagodna Krainka

Miodna pasieka przy Galerii Tomaszów liczy 5 uli, w których mieszka blisko 250 tys. pszczół. Do naszej pasieki wybraliśmy popularną rasę pszczół kraińskich (tzw. krainkę). Są to pszczoły łagodne, które świetnie odnajdują się w środowisku miejskim. Pasieka ustawiona została na wydzielonym i odgrodzonym terenie (na poziomie gruntu) przy parkingu od strony ul. Barlickiego, bezpiecznym zarówno dla klientów jak i dla samych pszczół. Dodatkowo teren wokół pasiek został zaaranżowany w taki sposób, by dostarczyć tym owadom kwiatów bogatych w pyłek i nektar.


Pasieka przy Galerii Tomaszów ma na celu ochronę pszczół i dzikich zapylaczy oraz zwrócenie uwagi, jak ważną rolę odgrywają pszczoły w naszym życiu.

od założenia pasieki zebraliśmy

miodu!

...DOWIEDZ SIĘ, JAK MOŻESZ POMÓC PSZCZOŁOM

Możesz zostawić fragment naturze – nie koś, nie grab liści, nie wypalaj trawy. Takie miejsce stanie się schronieniem dla wielu zapylaczy. Pamiętaj, że przyciągając do swojego ogrodu owady zapylające nie tylko dbasz o to, by miały co jeść i gdzie mieszkać, ale również zwiększasz plon ze swoich upraw!

Pszczoły bardzo ciężko pracują. To sprawia ,że są spragnione, szczególnie w upalny dzień. Postaw w zacisznym miejscu poidełko ze świeżą wodą dla owadów. Możesz kupić specjalne poidełko, ale także łatwo zrobisz je samodzielnie – wystarczy do niewielkiego płaskiego pojemnika (np. stary talerz) wsypać kamyczki i zalać wodą do takiej wysokości, by owady mogły usiąść na kamykach.

Wybieraj gatunki kwitnące w różnych porach roku, tak aby zawsze owady mogły znaleźć źródło pyłku i nektaru. Do najpopularniejszych kwiatów stanowiących pożytek dla owadów należą: wrzosy, lawenda, kocimiętka, rudbekia, jeżówka, budleja i wiele innych obficie kwitnących.

Zmień chemiczne środki zwalczania szkodnikówna naturalne. W tym celu świetnie sprawdzająsię wywary, napary i gnojówki z różnych roślin,np. z pokrzywy, skrzypu, czosnku, wrotyczu czyżywokostu. Stosowane regularnie i w odpowiednichdawkach z powodzeniem pozwolą Ci nie tylkouporać się ze szkodnikami, ale też wpłynąpozytywnie na kondycję kwiatów i drzew.

W ulu królowa jest największa. Przebywa tam niemal stale i nie wykonuje żadnych prac związanych z jego budową i gromadzeniem zapasu pokarmu. Jest natomiast matką wszystkich mieszkających tam pszczół.

Pszczoły miodne niewiele śpią. Zamiast tego, spędzają noce nieruchomo, oszczędzając energię na następny dzień.

Pszczoła robotnica jest najmniejsza w ulu, ale najbardziej pracowita. Posiada języczek, znacznie dłuższy niż ten matki i trutnia, co ułatwia jej pobieranie nektaru z kwiatów.

Wiedziałeś, że pszczoły miodne to jedyne owady, które produkują żywność spożywaną przez człowieka? Tak, to prawda! Robimy znacznie więcej! Bez nas nie byłoby Twoich ubrań, owoców, warzyw czy nawet kawy.

Czy wiesz, że...

#GaleriaTomaszów #CowUluBzyczy